نگاه عشق و زیبایی در دندان پزشکی

بیماری های دهان و دندان
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
زیبایی صورت از دیدگاه دندان پزشک زیبایی
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷

و آنگاه که عشق ، روح و قلب انسان را فرا می ­گیرد ؛ نگاه و فکر انسان ، همه را عاشقانه زیبا می ­بیند و هر آنچه که برای خود می­ خواهد برای دیگران عاشقانه می­ پسندد .

زیبایی ، صفت هایی است که معیار آن ، نگاه هنرمندانه هر فرد است که از باطن بیننده سرچشمه می­گیرد و به صورت علاقه جلوه میکند و همانا می­ شود که هر چه زیباتر است ، بیشتر دوست بدارد . آفریننده هنرمند و حکیم هنگامی که جنس مرد را متبلور کرد ، حکمت خلقت او را با انبوهی از تمایلات زیبا و زشت آمیخت و به اقتضای غریزه و تکامل ، جنس زن را در کنارش نهاد تا در وجود این دو مخلوق بی نظیر ، مجموعه ای از اشتیاق انگیزه و اراده به وجود آید و تبدیل به امید ، تلاش و تحول شود . این انگیزه ها و غریزه های درونی هر خانم و آقایی است که موجب می­شود او خواستار دگرگونی شود ؛ دگرگونی به بهتر ، زیباتر و نیرومند تر شدن و در نتیجه ، فرد شاداب تر و خوشبخت می­شود .

حال اگر بخواهیم این کمالات انسانی را تکامل دهیم ، باید روح و جسم خود را باز پروری و درجات رضایتمندی از خود و علاقه مندی دیگران به خودمان را افزایش و بازسازی کنیم .

یک جامعه انسانی . هنگامی دچار تغییر و تحول می­شود که افراد آن جامعه برای دگرگونی درون خود تلاش کنند . آنگاه انسان ها تکامل می­یابند و راز خوشبختی را که همانا نیکوکاری ، ایثار ، گذشت و عشق است ، برای یکدیگر به ارمغان می­آورند و سپاسگزار می­شوند .

سخن از عشق ، زیبایی ، شیفتگی نگاه و وابستگی دل است . آفرینش خوشبختی و پیوند دل­هاست . از جمال و حسن صورت روح ، لطیف و شاداب می­شود و انسان یکتاپرست ، رنگ خدا را درک می­کند و عاشقانه زیبا می­بیند و نیکو می­ پسندد .

اگر یک دندان پزشک هنرمند بخواهد به فردی ، روحی لطیف بدهد و در چهره او لبخندی جذاب و محبوب بیافریند باید عاشقانه بنگرد و در درمان دندان های بیمارش هنرمندانه طراحی کند و تحولی دلپذیر به وجود آورد .

شما کدام یک از این مشکل ها را دارید و چگونه باید دندان پزشک هوشیار و خلاق شما آن را تصحیح و درمان کند ؟!

در مقاله قبلی به تعدادی از مشکلاتی که یک فرد ممکن است با آن درگیر باشد اشاره شد ؛ فردی که بین دندان های قدامی اش فاصله دارد ، دندان هایش بد شکل و بد رنگ است ، از ترمیم ها و آسیب های متفرقه روی سطح تاج دندان های رنج می­برد . از نگاه دیگران معذب است و خود را پنهان می­کند یا کلا می­خواهد دندان هایش فرم و شکل مناسبی داشته باشد ، می­تواند با روش لایه چینی لامینت یا روکش تمام سرامیک و با همکاری لابراتوار قدرتمند در تکامل درمان و اجرای حرفه ای اقدام کند و چهره ای جذاب تر داشته باشد .

یا به روش کامپوزیت ونیر و با انتخاب مواد پیشرفته و رنگ های طبیعی به روش حرفه ای ، دندان هایش را بازسازی و ترمیم کند و در جهت رفع عیب این لبخند اقدام کند .

یا فردی که از بی نظمی دندانی رنج می ­برد و این بی نظمی در روابط عمومی او در ارتباط با دوستان یا دیگران اثر سوء و مخربی گذاشته است ، می­تواند به درمان ارتودنسی و ردیف کردن دندان هایش با روش های مجهز و پیشرفته اقدام کند و در زندگی به دور از آسیب های روانی و اجتماعی سرشار از امید و اعتماد به نفس شود .

یا فردی که دندان خراب دارد و امیدی به نگهداری آن ندارد و کاملا مجبور به کشیدن آن شده است یا از قبل مفقود شده است ، چگونه می­تواند با درمان کاشت ایمپلنت دندانی و با استفاده از تکنیک ها و برندهای پیشرفته روز و معتبر دنیا مانع عوارض جانبی درمان شود و این مشکل را جبران کند و زیبایی و شادابی را به لبخند و چهره خود بازگرداند و بدون نیاز به تراش دندان های مجاور بهتر از گذشته متحول و زیبا شود . در همین راستا می­توان بسیاری از مشکلات دهانی و دندانی و چهره را رفع و درمان کرد و فرد را از نابسامانی ، به رضایت و آرامش رساند مشروط به این که چگونه تشخیص و درمان صحیح اعمال شود .

بدیهی است تحقق این سلامتی و زیبایی در یک انسان باعث دمیدن روح خوشبختی در افراد یک جامعه و بازتاب آن به اطرافیان و دوستان می­ شود و فرد را محبوب تر و جذاب تر می­کند .

دوستان من با پرهیزگاری و در حضور خدا ؛ روح ، شفاف و لطیف می­شود و چشمه های زیبایی و حکمت به جریان در می ­آید و به فلسفه خلقت نزدیک تر می­شویم و ما انسان ها تکامل می­یابیم و راز خوشبختی را که همانا نیکوکاری ، ایثار ، گذشت و عشق است ، برای یکدیگر به ارمغان می ­آوریم و سپاسگزار می ­شویم .