لبخند هالیوودی

عوارض لمینت دندان
عوارض لمینت دندان
جولای 5, 2021
لمینت دندان بازیگران و خواننده های خارجی
بازیگران ایرانی و خارجی که لمینت دندان انجام داده اند
جولای 9, 2021
نمایش همه
لبخند هالیوودی

جلوه خیره کننده لبخند هالیوودی روی فرش قرمز به یکی از ویژگی های بارز هالیوود تبدیل شده است. همیشه شاهد آن هستیم که افراد مشهور و سلبریتی‌ها، با دندان‌های سفید و همچون مروارید و لبخندهای پر زرق و برق در صحنه حاضر می‌شوند. عدسی دوربین عکاسان نیز که بر روی لبخند هالیوودی‌ها تمرکز دارند، توجه‌ها را به سمت این دندان‌های زیبا جلب می‌کند.


اهمیت لبخند در به تصویر کشیدن شخصیت و برجسته ساختن کاریزمای شما بسیار مهم است. برخورداری از دندان‌هایی سالم می‌تواند بر زندگی ما تأثیر بگذارد. دندان ها جدا از عملکردشان، به عنوان شاخص سلامت عمومی جسمی و روانی ما نیز عمل می‌کنند. با توجه به اهمیت سلامت دندان‌ها در زندگی اجتماعی، در سال‌های اخیر محبوبیت دندانپزشکی زیبایی و لبخندهای هالیوود به طور چشمگیری افزایش یافته است.


لبخند هالیوودی چیست؟


لبخند هالیوودی به لبخند ایده‌آلی که بیشتر افراد مشهور و مدل‌ها بر لب دارند، گفته می‌شود. در این لبخند شاهد دندان‌هایی به رنگ سفید، براق، یکدست و بدون فاصله از هم هستیم. روش لبخند هالیوودی روشی ساده است که می تواند مجموعه‌ای از اختلالات دندانی را برطرف کند. هدف این لبخند به دست آوردن دندان‌هایی ایده‌آل و لبخندی درخشان است.

 

لبخند هالیوودی چیست ؟


در این فناوری فقط از ونیر‌های دندانی استفاده می‌شود، ساختارهای پوسته مانند ساخته شده از مواد مختلف که روی نمای دندان‌ها نصب می‌گردند. عملکرد روکش‌های دندانی این است که اختلالات فعلی دندان را پوشانده و طرح لبخند را اصلاح می‌کنند. از جمله مشکلات دندانپزشکی که با روش لبخند هالیوودی می تواند برطرف شوند عبارتند از: تغییر رنگ، لک شدن، خراب شدن و شکاف میان دندان‌هاست. تمام مشکلات فوق می توانند باعث کاهش اعتماد به نفس فرد گردند.

  عوارض لمینت دندان


لبخند هالیوودی چگونه می تواند زندگی اجتماعی شما را تحت تأثیر قرار دهد؟


کیفیت دندان‌های ما می‌تواند جزئیات پیچیده و اغلب نادرست، از وضعیت جسمی و روحی ما را نشان دهد. به عنوان مثال وجود فاصله یا جای خالی دندان می‌تواند نشان‌دهنده بیماری و سوءتغذیه باشد و یا تغییر رنگ دندان‌ها می‌تواند نمایانگر بهداشت ضعیف فرد باشد.


در دنیای امروز هر چند به نظر ناعادلانه می‌آید، اما نمی‌توان با داشتن لبخندی زشت زندگی را به خوبی پشت سر گذاشت. میلیون‌ها سال است که دنیا به همین روش کار کرده است. به طور کلی، رژیم غذایی، وضعیت روحی و محیط نامناسب می‌تواند به دندان‌های شما آسیب بزند.

 

لبخند هالیوودی مرلین مونرو


داشتن یک لبخند هالیوودی می‌تواند وضعیت زیبایی دندان‌های شما را تغییر دهد. علاوه بر این می‌تواند واقعیت سبک زندگی یا ژنتیک ضعیف شما را مخفی کند. مطالعات نشان داده‌اند که داشتن دندان‌هایی سالم می‌توانند باعث پیشرفت شغلی شما نیز گردند!


انواع ونیر دندان


ساختار ونیرها همان چیزی است که روش لبخند هالیوودی بر آن تکیه دارد. برای داشتن لبخند هالیوودی انواع مختلفی از ونیر قابل استفاده است که از نظر کیفیت و هزینه متفاوت هستند.


لبخند هالیوودی با پرسلین ونیر


این ونیرها از پرسلین ساخته شده‌اند که روی قسمت جلویی دندان‌ها قرار می‌گیرند تا مشکلات دندان‌ها مثل تغییر رنگ، لب‌پریدگی و… را پنهان کنند. معمولا لایه‌ای به ضخامت ونیر (حدود ۵ میلی متر) از مینای دندان تراشیده می‌شود تا جای کافی برای نصب ونیر ایجاد شود. از بین بردن یک لایه از مینای دندان برای نصب ونیر بسیار مهم است،؛ زیرا در صورت انجام ندادن این کار، ونیر حالت برجسته پیدا می‌کند و نتیجه نهایی کار خراب می‌شود.

  بهترین دندان پزشک ایران

لومینرز


لومینرز نوعی ونیر دندان است که به صورت پوسته‌های بسیار نازک ساخته می‌شود و معمولا نیمه شفاف است. به دلیل ساختار نسبتا ضعیف لومینرزها، برای نصب آنها نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست. بنابراین برای کسانی که تمایل یا علاقه‌ای به تراشیدن لایه ای از مینای دندانشان ندارند، لومینرز می تواند یک گزینه عالی باشد.کامپوزیت رزین


کامپوزیت‌ رزین از نوعی ماده پر کننده دندانی ساخته می شوند که به شکل مواد پلاستیکی است. دندانپزشک به صورت لایه لایه ماده رزین را روی دندان‌ها قرار می‌دهد و پس از سفت شدن آنها، کامپوزیت را برای قرار دادن روی دندان‌ها شکل می دهد.


تفاوت ها و شباهت های ونیرهای مختلف


شباهت ها


• همه ونیرها می توانند مشکلات زیبایی دندان ها را اصلاح کنند که شامل لب پریدگی، تغییر رنگ، خرابی و نامرتب بودن است.
• ونیرها از هر نوعی که باشند می توانند لبخند شما را زیباتر کنند.
• همه ونیرها مانند دندان های طبیعی هستند و ظاهری طبیعی دارند.


تفاوت ها


• کامپوزیت ها برخلاف لومینرز و پرسلین، مستعد لک شدن هستند.
• لومینرز تنها گزینه لبخند هالیوودی است که نیازی به برداشتن لایه ای از مینای دندان قبل از استفاده ندارد.
• لومینرز و پرسلین قیمت تقریبا مشابهی دارند وگران تر از کامپوزیت هستند.
• لومینرز و پرسلین از مواد بسیار مستحکم و بادوامی ساخته شده اند؛ در حالی که روکش های کامپوزیت در برابر خرد شدن و شکستن بسیار آسیب پذیر هستند.
• روکش های کامپوزیت را می توان در دندانپزشکی ساخت و استفاده کرد، در حالی که لومینرزها و پرسلین باید در آزمایشگاه مخصوص ساخته شوند.

  لمینت دندان شقایق دهقان


هزینه لبخند هالیوودی


هزینه های لبخند هالیوودی بر اساس مواد استفاده شده متغیر است. به عنوان مثال کامپوزیت ها اقتصادی ترین گزینه برای لبخند هالیوودی هستند. با این حال، آنها نیاز به مراقبت بیشتری دارند؛ زیرا در برابر لک شدن و آسیب دیدن، دارای استحکام کافی نمی باشند. با این حال بیشتر افراد لومینرزها را به عنوان گزینه ای مناسب برای لبخند هالیوودی انتخاب می کنند؛ زیرا بر مینای دندان آنها تأثیری نمی گذارد.


مراحل بدست آوردن لبخند هالیوودی

 


لبخند هالیوودی روشی است که طی چند جلسه می توانید به آن دست یابید. در طول اولین جلسه دندانپزشک معاینه کاملی از وضعیت دندان و فک بیمار انجام می دهد. اگر مواردی مانند حفره، عفونت یا بیماری لثه وجود داشته باشد، در ابتدا باید این مشکلات رفع گردد. سپس بیمار روی قالبی را گاز می گیرد که آن را برای ساخت ونیر مورد نظر به آزمایشگاه ارسال خواهند کرد. به محض آماده شدن ونیرها، دندانپزشک شما را برای ساختن لبخند هالیوودی ملاقات خواهد کرد.نحوه مراقبت از لبخند هالیوودی


رعایت منظم بهداشت دهان و دندان، عامل مهمی در حفظ لبخند هالیوودی است. مسواک زدن، استفاده از دهان شویه ضد باکتری و نخ دندان برای حفظ لبخند جدیدتان ضروری است. همچنین باید مراقب باشید که ذرات غذا زیر ونیرها باقی نمانند؛ زیرا می توانند کیفیت لبخند هالیوودی شما را کاهش دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *