بهترین دندانپزشک زیبایی

بازیگران خارجی که ایمپلنت دندان انجام داده اند
جولای 17, 2021
جرم‌گیری-دندان-چندوقت-یکبار-باید-انجام-شود؟
جرم‌گیری دندان چندوقت یکبار باید انجام شود؟
جولای 19, 2021
نمایش همه
بهترین دندانپزشک زیبایی

دندان پزشکی به طور قطع شغل سخت و پر مخاطره ای است. شخص دندان پزشک باید دارای ویژگی های منحصر به فرد اخلاقی و رفتاری باشد تا بتواند در این عرصه موفق عمل نموده و پیش رفت چشم گیری دست پیدا کند. دندان پزشکان بخش زیبایی اعمالی چون ایمپلنت، لمینت، جرم گیری و ارتودنسی را شامل می شود.

در حقیقت یک دندان پزشک زیبایی پرآوازه باید در تمامی زمینه های اشاره شده متخصص بوده و قادر باشد روی هر نوع فک و دندانی کار نماید. حتی متخصص دندان پزشک زیبایی باید جراج فک قابلی نیز باشد. چرا که در مواردی ممکن است برای ایجاد زیبایی لازم باشد،  جراحی در فک بیمار صورت گیرد و قطعا هر دندان پزشکی نمی تواند در تمام این رشته ها متخصص باشد و افراد معدودی هستند که می تواند همه این موارد را به نحو احسن انجام دهند. در ادامه با ویژگی های یک دندان پزشک حاذق زیبایی آشنا می شویم.

 

مهم ترین ویژگی های یک دندانپزشک زیبایی شایسته

 

برخورداری از مهارت کافی در تمامی تخصص های مرتبط با زیبایی:

 

از آن جایی که بیمارانی که برای زیبایی به دندان پزشک مراجعه می کنند. ممکن است مشکلات متفاوتی در دهان و فک خود داشته باشند. دندان پزشک نمی توانید منحصر به چند مهارت خاص باشد. ممکن است یک بیمار مشکل فک، نامرتب بودن دندان و یا زردی دندان را داشته باشد. متخصص زیبایی حاذق باید از پس تمامی این کارها به خوبی برآید.

 

آشنایی روانشناختی با تمامی افراد در تمام سنین:

 

متخصص ایمپلنت دندان در پونک

یک دندان پزشک زیبایی می تواند مخاطبینی از  ۷ ساله تا سنین بسیار بالا داشته باشته باشد. بنابراین باید بتواند با هر بیمار متناسب با سنش ارتباط برقرار نموده و فعالیت های لازم را بیمار انجام دهد.

 

در کارش حرفه ای و خبره باشد:

 

عمدتا کسانی که برای زیبایی به متخصص دندان پزشک مراجعه می کنند توقع کار بی عیب و نقص دارند، اصولا هدف زیبا تر نمودن بیمار است بنابراین هیج عذر و بهانه ای پذیرفته نیست . دندان پزشک باید بهترین کار را به بیمار تحویل دهد. در غیر این صورت حتی ممکن است کار به شکایت نیز برسد. بنابراین مهارت دندانپزشک در رشته ی زیبایی و به اصطلاح تمیز درآوردن کار، حرف اول و آخر را می زند.

 

استفاده از باکیفیت ترین مواد دندانپزشکی:

 

عمدتا افرادی که برای زیبایی دندان های خود به دندان پزشک مراجعه می کنند. توقع بهترین کارکرد را دارند و این مستلزم استفاده از مواد درجه یک در بازار است. چنین افرادی که برای مقاصد زیبایی به متخصص مراجعه می کنند، بیش از این که هزینه ی انجام کار برایشان مهم باشد، کیفیت کار برایشان مهم است. اما شاید این موضوع در بیمارانی با هدف درمانی، کم رنگ تر باشد. چرا که در موارد درمانی عمدتا بیمار ناگزیر است که به دندان پزشک مراجعه کند، اما در بحث زیبایی اجبار و الزامی برای بیمار وجود ندارد.

قطعا خصیصه های زیادی مانند اخلاق حرفه ای، تجربه ی کاری، سرعت العمل مناسب و تجهیزات به روز نیز می  تواند در انتخاب بهترین متخصص زیبایی مهم باشد. اما آن چه اشاره شد جز اساسی ترین ملاک های انتخاب یک متخصص زیبایی است.

متخصص ایمپلنت دندان در الهیه


داشتن مراجعین فراوان:

 


قطعا وقتی در کاری بهترین باشید، افراد زیادی از شما استقبال می کنند. یکی از ویژگی های یک دندانپزشک زیبایی کارآزموده و مطمئن داشتن بیماران فراوان است. چرا که اگر بیماری به دندان پزشک مراجعه و از کیفیت کار، نحوه ی برخورد و تبحر داندنپزشک راضی باشد. قطعا او را به دیگر افراد نیز معرفی خواهد کرد. بنابراین معمولا دندانپزشکان شایسته و حرفه ای اکثرا مطب های شلوغ و مراجعین زیادی دارند. که در حقیقت توسط بیماران قبلی معرفی شده اند.


داشتن مراجعین از سایر دندان پزشکان:


عموما دندان پزشکانی که مراجعین دیگری از دندان پزشکان دیگر دارند.افراد خبره و ماهری هستند. چون قطع به یقین هیچ دندانپزشکی بیمار خود را به یک همکار نالایق یا کم تجربه ارجاع نمی دهد، زیرا وجهه و اعتبار خودش را به نوعی زیر سوال برده است. پس دندانپزشکانی که به طور مکرر مراجعینی از سایر همکاران خود دارند، دارای تبحر و مهارت کافی هستند.


استفاده از تجهیزات مدرن و حرفه ای:

 به طور قطع دندانپزشک هر چه قدر هم حاذق و با تجربه باشد در صورت استفاده از مواد نامرغوب و ضعیف یا تجهیزات قدیمی و ناکارآمد نمی تواند کار حرفه ای و اصولی را به بیمار ارائه دهد. بنابراین متخصصان حرفه ای همواره در صدد بهبود تجهیزات و امکانات خود می باشند و در کنار افزایش تبحر و دقت، سعی می کنند از جدیدترین تکنولوژی های جهان بهره مند شوند.


مدرک معتبر از دانشگاه شناخته شده:

 

 

 


قطعا داشتن مدرک معتبر دانشگاهی می تواند در انتخاب یک دندانپزشک زیبایی کارآمد و خبره بسیار موثر باشد. یک فرد متخصص باید از نظر مدارج علمی در سطوح بالایی قرار داشته باشد و کیفیت دانشگاه تحصیل و اساتید دانشگاهی به طور قطع در بهبود کار یک دندانپزشک و دید علمی او بسیار موثر خواهد بود. پس حتما به این موضوع دقت نماید که متخصص دندانپزشک از کدام دانشگاه موفق به اخذ مدرک تحصیلی شده است.

متخصص ارتودنسی دندان در سعادت آباد


استفاده از مواد مصرفی و تجهیزات کار عالی:

 


یک دندان پزشک ماهر به این موضوع واقف است که استفاده از مواد جدید، به روز و با کیفیت در کار باعث بهبود عملکرد و هم چنین رضایت مشتریان می شود. بنابراین از مواد درجه یک و کمپانی های معتبر اقدام به خرید می نماید. پس توجه به کیفیت مواد و تجهیزات می تواند خبره بودن یک دندان پزشک را مشخص نماید.


اما یک دندانپزشک زیبایی حرفه ای از نظر شخصیتی باید چگونه باشد؟

 


دارای اخلاق خوب و برخورد مناسب:


داشتن برخورد مناسب و دید مثبت به بیمار یک از ویژگی های یک متخصص خبره و با کیفیت است. اخلاق خوب و روی گشاده باعث می شود تا بیمار در حین کار آرامش بیشتری داشته باشد و این آرامش و حس خوب باعث راحت تر بودن کار دندان پزشک و خاطره ی بی نظیر از یک کاشت عالی در ذهن بیمار می شود. بنابراین یک متخصص ایمپلنت حرفه ای، حتما سعی می کند با اخلاق مناسب و روی گشاده با بیمار خود ملاقات داشته باشد.


وضعیت ظاهری مرتب و توجه به نظافت شخصی:


یک متخصص حرفه ای، حتما بایستی به ظاهر خود توجه نموده و نظافت شخصی را رعایت نماید و از آن جایی که دندان پزشکی شغلی است که با سلامت بیمار ارتباط مستقیم دارد. رعایت بهداشت شخصی برای یک دندان پزشک بسیار مهم است و یک دندان پزشک ماهر حتما به این موضوع توجه ویژه ای دارد.


اعتماد به نفس بالا و خودباوری:


قطعا داشتن اعتماد به نفس و اطمینان کافی از صحت عملکرد در یک دندان پزشک ماهر به وضوح دیده می شود. چنان چه دندان پزشکی فاقد تبحر کافی باشد، نمی تواند در شرایط حساس مدیریت مناسب را انجام دهد و به تبع آن فاقد اعتماد به نفس کافی است. پس حتما در انتخاب دندان پزشک حاذق به این مورد توجه نمایید.

متخصص ایمپلنت دندان در ونک


چطور باید یک دندانپزشک زیبایی خوب پیدا کنم؟


قطعا یک متخصص حاذق می تواند بهترین تجربه از رفتن به دندانپزشکی را برای شما رقم بزند. برای انتخاب یک متخصص عالی، حتما به نکات زیر توجه نمایید.


• میزان اعتبار و اقبال دندان پزشک در زمینه ی کاری خود
• توجه به نظر بیماران گذشته دندان پزشک و میزان رضایت آن ها از کیفیت کار و نحوه ی برخورد و عملکرد دندان پزشک حین کار
• تجربه کاری موفق دندان پزشک زیبایی
• نحوه ی برخورد و ارتباط مناسب دندان پزشک با بیمار و اطلاع رسانی صحیح به بیمار در حین انجام کار
• مناسب بودن قیمت و کیفیت کار دندانپزشک 
• استفاده از تجهیزات به روز و مواد با کیفیت 
• محیط تمیز و مناسب و اهمیت به بهداشت محیط کار
• داشتن تیم حرفه ای و منظم در مطب و کلینک محل کار دندانپزشک
• ضمانت انجام کار و احساس مسئولیت دندان پزشک 
• میزان مهارت دندان پزشک در انجام عمل های پیچیده و شرایط خاص
• اختصاص وقت کافی به بیمار و شنیدن مشکلات و دغدغه های بیمار در طی مراحل درمان


آیا انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی مستلزم هزینه ی بیشتر است؟


در پاسخ به این سوال باید بگویم اگر شما نزد یک متخصص حرفه ای برای زیبایی دندان هایتان بروید، اگر چه ممکن است ظاهرا هزینه ای بیشتر را بپردازید اما در نهایت این هزینه باعث خواهد شد تا احتمالا شما دیگر مجبور نباشید در آینده ی نزدیک مجددا به دندان پزشک مراجعه کنید.

 

خلاصه مطلب

 

متخصص ایمپلنت دندان در ولنجک

یک متخصص زیبایی حرفه ای باید بتواند در تمام زمینه های دندانپزشکی مهارت پیدا کند. چرا که در زیبایی کیفیت کار حرف اول و آخر را می زند. پس عمدتا دندانپزشکانی که در این زمینه کار می کنند باید افرادی حرفه ای و با تجربه ی چندین ساله باشند.

 

دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر عضو سازمان رسمی نظام پزشکی کشور، عضو انجمن دندانپزشکان ایران، رتبه پنجم آزمون جامع دندانپزشکی کشور سال ۱۳۷۱، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Astra کشور سوئد، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Zimmer کشور آمریکا، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Horisons آمریکا و دارای تجربه ۲۵ سال درمان بالینی در ایران و خارج از کشور هستند. 🏥 آدرس مطب : سعادت آباد ، میدان کاج ، ابتدای خیابان بهزاد ، ساختمان ارس ، پلاک۴ ، طبقه۴ 📞 شماره تماس مطب : ۰۲۱۲۲۰۸۹۰۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *