بهترین زمان کاشت ایمپلنت دندان

آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت انجام داد؟
آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت انجام داد؟
مارس 4, 2022
متخصص-ایمپلنت-دندان-ونک
متخصص ایمپلنت دندان در ونک
مارس 7, 2022
نمایش همه
بهترین-زمان-کاشت-ایمپلنت

شاید این سوال ذهن شما را به خود مشغول نموده که چه زمانی بهترین زمان کاشت ایمپلنت است و یا اصلا می‌توان در هر زمانی اقدام به کاشت ایمپلنت نمود؟ در این مقاله به بررسی تاثیر سن روی ایمپلنت و اثر بخش‌ترین زمان برای کاشت آن خواهیم پرداخت.

حتما شما نیز به این فکر افتاده‌اید که با ایمپلنت، دندان از بین رفته­ی خود را مجدد جایگزین نمایید. اما نمی‌دانید که بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت چه سنی است و در سنین مختلف میزان موفقیت کاشت به چه صورت است؟ برای پاسخ به این سوالات تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

کی ایمپلنت بکارم؟

 

سوالی که اغلب بیماران از دندان پزشک خود می‌پرسند. بهترین زمان کاشت ایمپلنت چه موقع است؟ الان یا چند ماه دیگر؟ امروزه روش‌های سریع برای کاشت ایمپلنت وجود دارد که معمولا در یک روز کار به اتمام می‌رسد و شما می‌توانید با دندان جدید خود به خانه بازگردید. برخلاف روش معمول کاشت که قاعدتا چندین ماه طول می‌کشد.

اما واقعا کدام روش برای ما بهتر است؟ اگر استخوان‌های فک سالم دارید و به اندازه کافی جوان هستید. احتمالا بتوانید به صورت فوری عمل کاشت ایمپلنت را انجام دهید. اما این موارد برای افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای می‌تواند تا چند ماه به طول انجامد. پس برای انجام ایمپلنت باید شرایط جسمی شما مورد بررسی قرار گیرد.

گاها پیش می‌آید. به دلیل ضعیف بودن استخوان فک، دندان پزشک مجبور شود. برای انجام ایمپلنت از پیوند استخوان استفاده نماید که این امر زمان کاشت ایمپلنت را به تعویق خواهد انداخت و باید تا زمان انجام پیوند و بهبود زخم‌های ناشی از آن صبر نماید.

بازیگران خارجی که ایمپلنت دندان انجام داده اند

بنابراین دندان پزشک تصمیم خواهد گرفت که کاشت شما به صورت فوری انجام شود یا چندماه طول بکشد. در حقیقت می‌توان گفت هیچ پاسخ قطعی به این سوال که دوره کاشت ایمپلنت شما چه مدت طول خواهد کشید، وجود ندارد و بیش‌تر به شرایط شما بستگی دارد.

از سوی دیگر دوام ایمپلنت‌هایی که به صورت طولانی مدت کاشته می‌شود. بیشتر از ایمپلنت‌های فوری می‌باشد. چرا که استخوان فک فرصت کافی برای بهبود کامل را دارد. بنابراین هستند افرادی که ترجیح دهند. کمی بیش‌تر منتظر بمانند تا ایمپلنتی با دوام طولانی مدت داشته باشند.

 

بهترین سن برای کاشت ایمپلت دندان

 

بهترین-سن-ایمپلنت-دندان

 

بهترین سن برای کاشت ایمپلنت دندان بعد از بلوغ می‌باشد. چرا که باید فک بیمار به صورت کامل رشد نموده باشد. در کودکان نمی‌توان عمل ایمپلنت را انجام داد. از سوی دیگر در سنین بالا نیز کاشت ایمپلنت ممکن است با چالش‌هایی مواجه باشد. از جمله ضعیف شدن استخوان فک، آسیب‌های لثه و ضعف سیستم ایمنی که کاشت را با مشکلاتی مواجه خواهد نمود.

پس می‌توان گفت دوران طلایی برای کاشت ایمپلنت از جوانی تا میان سالی می‌باشد. اما از سوی دیگر اکثر افراد در این دوران نیازی به کاشت ایمپلنت ندارند و معمولا از دندان‌های سالمی برخوردار هستند. بیشتر افراد در سنین بالا دندان‌های خود را از دست می‌دهند که پزشکان با مراقبت‌های ویژه و هم چنین معاینات بیمار با توجه به شرایط جسمی عمل کاشت را برای آن­ها انجام می‌دهند.

 

آیا زمان کاشت ایمپلنت برای من فرا رسیده است؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت که هیچ روش درمانی نمی‌تواند جایگزین دندان‌های طبیعی انسان شود. بنابراین اولویت اول حفظ دندان‌های اصلی است. تا زمانی که دندان‌های طبیعی شما قابل استفاده و ترمیم هستند، نباید به فکر کاشت ایمپلنت باشید. کاشت ایمپلنت زمانی توصیه می‌شود که دندان‌های اصلی خود را از دست داده باشید.

قیمت ایمپلنت دندان

در این زمان کاشت ایمپلنت می‌تواند به شما کمک نماید تا دندان‌هایی حتی زیباتر از دندان‌های اصلی خود را به دست آورید. پس در مرحله‌ی اول در حفظ دندان‌های طبیعی خود کوشا باشید. اما چنان چه به هر دلیلی دندان خود را از دست دادید. قطعا این زمان، بهترین فرصت برای کاشت ایمپلنت است تا بتواند علاوه بر حفظ زیبایی، مشکلات ناشی از فقدان دندان را نیز برطرف نمایید.

 

جمع‌بندی کلی

 

اگر چه کاشت ایمپلنت در هر سن و هر زمانی امکان‌پذیر است. اما معمولا در سنین جوانی تا میان سالی بهبودی به دلیل برخورداری بیمار از استخوان‌های سالم و فک قوی‌تر زودتر حاصل می‌گردد. بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت زمانی است که دندان طبیعی خود را از دست داده باشید. بنابراین تا حد امکان از دندان‌های خود مراقبت نمایید. در صورت از دست دادن آن‌ها می‌توانید از ایمپلنت‌های دندانی بهره ببرید.

 

دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر عضو سازمان رسمی نظام پزشکی کشور، عضو انجمن دندانپزشکان ایران، رتبه پنجم آزمون جامع دندانپزشکی کشور سال ۱۳۷۱، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Astra کشور سوئد، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Zimmer کشور آمریکا، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Horisons آمریکا و دارای تجربه ۲۵ سال درمان بالینی در ایران و خارج از کشور هستند. 🏥 آدرس مطب : سعادت آباد ، میدان کاج ، ابتدای خیابان بهزاد ، ساختمان ارس ، پلاک۴ ، طبقه۴ 📞 شماره تماس مطب : ۰۲۱۲۲۰۸۹۰۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *