ویژگی‌های یک فوق تخصص ایمپلنت

مرکز ایمپلنت دندان ستارخان
بهترین مرکز ایمپلنت دندان در ستارخان
سپتامبر 11, 2022
تفاوت متخصص ایمپلنت با دندان پزشک
تفاوت متخصص ایمپلنت با دندان پزشک
سپتامبر 11, 2022
نمایش همه
بهترین متخصص ایمپلنت دندان

  ایمپلنت دندان اگر چه یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌باشد. امّا دارای حساسیت‌های خاصی بوده و می‌تواند عوارض زیادی نیز به همراه خود داشته باشد. بنابراین کمک گرفتن از یک فوق تخصص ایمپلنت ضروری است.

   از جمله این عوارض می‌توان به عفونت‌های بعد از ایمپلنت، شکسته شدن یا درآمدن ایمپلنت و درد‌های بعد از انجام ایمپلنت اشاره نمود. همه این عوارض و همچنین هزینه‌های بالای انجام ایمپلنت لزوم انجام کار نزد یک متخصص کاربلد و خبره را دوچندان می‌نماید.

   انتخاب یک فوق تخصص ایمپلنت تأثیر به سزایی در موفّقیّت‌آمیز بودن فرایند کاشت ایمپلنت دارد و همچنین پزشک می‌تواند با معرفی برند‌های معتبر که ساخت کشورهای متفاوت می‌باشد. تأثیر زیادی روی عمر مفید ایمپلنت شما داشته باشد.

 

ویژگی‌های شخصیتی فوق تخصص ایمپلنت

 

ویژگی های فوق تخصص ایمپلنت

 

از جمله ویژگی‌های یک فوق تخصص ایمپلنت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. تحصیلات

   متخصص ایمپلنت در واقع پزشکی است؛ که علاوه بر گرفتن مدرک دندان پزشکی که معمولاً ۶ سال به طول می‌انجامد. باید دوره‌های معینی را در زمینه‌ی گرایش‌های مرتبط با فک و کاشت دندان به صورت تخصصی بگذراند. مدّت این دوره‌ها به طور میانگین بین سه الی چهار سال می‌باشد.

   کاشت ایمپلنت دندان یک کار حساس می‌باشد. بنابراین انتخاب یک متخصص خوب برای کاشت دندان که دارای تحصیلات مربوطه می‌باشد. از اهمیّت زیادی برخوردار است.

  1. قبولی در آزمون هیئت مدیره‌ی پزشکی

   بعد از فارغ التحصیل شدن پزشک از متخصصان امتحانات تئوری و عملی گرفته می‌شود و کسانی که بتوانند این امتحانات را با موفّقیّت بگذرانند. در واقع گواهی نامه‌ی تخصصی ایمپلنت‌شناسی دندان دریافت خواهند کرد.

ایمپلنت بدون استرس

   بنابراین بهتر است ایمپلنت دندان توسط پزشکی که دارای گواهی نامه مخصوص می‌باشد؛ صورت پذیرد.

  1. ابزار و تجهیزات به روز

   یک فوق تخصص ایمپلنت باید از دستگاه‌ها و تجهیزات خوب و به روز دندان پزشکی استفاده نماید. امروزه علوم دندان پزشکی نیز مانند سایر علوم در جهان دائماً در حال پیشرفت و به روزرسانی می‌باشد و هر پزشک برای موفّقیّت در کار خود باید از دستگاه‌های جدید استفاده نماید.

   تا بتواند عملکرد بهتری را از خود ارائه دهد. استفاده از تکنولوژی‌های جدید باعث شده تا پزشک بتواند هم به صورت دقیق به تشخیص وضعیت بیمار پرداخته و هم به راحتی کار‌های درمانی مربوطه را متناسب با نیاز فرد انجام دهد.

   از جمله برخی از این تکنولوژی‌های جدید که به کمک فوق تخصص‌های ایمپلنت آمده است؛ می­توان به: عکس‌های پرتوی ایکس دیجتال که باعث شده تا جراحی‌های ایمپلنت سریع‌تر و دقیق‌تر انجام شود. اشاره نمود.

  زیرا این تکنولوژی به پزشک این امکان را می‌دهد؛ که عکس‌های سه بعدی از استخوان فک تهیّه نماید که این امر تأثیر به سزایی در کیفیّت کاشت ایمپلنت خواهد داشت.

  1. تحصیلات در دانشگاه‌های معتبر

   یکی دیگر از ویژگی‌های یک فوق تخصص ایمپلنت خوب نوع دانشگاه می‌باشد و هرچه دانشگاه محل تحصیل پزشک معتبر‌تر باشد. سخت گیری‌های بیشتری در زمینه‌ی سطح علم آموزی دانشجو انجام می‌شود و پزشکان فارغ التحصیل شده از این دانشگاه‌ها دارای سطح علمی بالاتری خواهند بود.

   مدرک ارائه شده از طرف این دانشگاه ه‌ها نیز معتبر‌تر می‌باشد. به همین خاطر سطح رتبه‌بندی دانشگاه محل تحصیل هم در مهارت پزشک اثرگذار می‌باشد.

  1. سطح رضایت بالای مراجعه کنندگان و خوش نام بودن

   یکی دیگر از ویژگی یک فوق تخصص ایمپلنت خوب میزان رضایت مراجعه کنندگان از عمل می‌باشد که باید قبل از انتخاب پزشک از مراجعه کنندگان قبلی پزشک پرسیده شود. یک فوق تخصص ایمپلنت با تجربه و حاذق دارای درصد بالایی از رضایت در بین مراجعه کنندگان پیشین خود می‌باشد.

تغذیه مناسب بعد از جراحی ایمپلنت دندان

   بنابراین فرد بهتر است. قبل از انجام کار‌های درمانی با مشورت کردن، جست و جو کردن در اینترنت، مشاهده‌ی نظرات افراد مراجعه کننده به پزشک و… اطلاعات کامل را در مورد پزشک مربوطه به دست آورده و با دیدی باز اقدام به انتخاب پزشک مربوطه نمایند.

  1. تجربه

   کار ایمپلنت دندان نیازمند دقّت و ظرافت بالاست. بنابراین داشتن تجربه‌ی عملی بالا نیز یکی از ویژگی‌های یک فوق تخصص ایمپلنت است. پزشک باید بتواند ایمپلنت ساخته شده را به بهترین شکل در دهان فرد قرار داده و نصب نماید.

   به گونه‌ای که زیبایی دندان‌ها حفظ شده و ظاهری طبیعی داشته باشد و فرد در هنگام خوردن غذا و یا در زمان صبحت کردن مشکلی نداشته باشد. آن چه مشخص است. این است که اگر پزشک دانش عملی کافی حین انجام کار را نداشته باشد. ممکن است؛ در حین انجام کار به اعصاب شخص صدمه زده و یا باعث ایجاد عفونت‌های شدید سینوسی در بیمار شود.

   حتّی ممکن است. بعد از نصب ایمپلنت در دهان بیمار، ایمپلنت شکل غیر طبیعی پیدا کند و این ‌عدم انطباق ایمپلنت با دندان‌های مجاور باعث ایجاد فضای خالی بین دندان‌ها شده که این امر نیز هم از زیبایی کار می‌کاهد و هم بیمار را اذیّت می‌کند.

  1. روابط عمومی بالا

   ایجاد یک ارتباط مؤثّر با بیمار از اهمیت زیادی برخوردار است. این کار باعث شده تا از ترس و اضطراب بیمار کاسته شود و در حین انجام ایمپلنت همکاری لازم را با پزشک داشته باشد.

   بنابراین توجّه به بیمار و احترام گذاشتن به تمام بیماران و هم چنین توجّه به وقت آن‌ها از ویژگی‌های یک پزشک متخصص ایمپلنت ماهر می‌باشد.

آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت انجام داد؟

   عوامل ذکر شده در بالا از ویژگی‌های یک فوق تخصص ایمپلنت می‌باشد. بنابراین در هنگام انتخاب پزشک مربوطه باید به آن‌ها توجّه نمود. تا نه تنها عمر ایمپلنت شما افزایش یافته؛ بلکه درمان موفّق‌تری را نیز تجربه نمایید.

 

چرا باید به یک فوق تخصص ایمپلنت باتجربه و خوشنام برای انجام ایمپلنت مراجعه کنم؟

 

فوق تخصص ایمپلنت با تجربه

 

با توجّه به حساسیت ایمپلنت و هزینه‌های بالای آن هم چنین مشکلاتی که یک ایمپلنت ضعیف ممکن است؛ برای بیمار در آینده ایجاد کند. لزوم مراجعه به یک پزشک متخصص و حاذق بسیار احساس می‌شود.

   به این منظور شما باید در گام اول متخصص مورد نظر خود را پیدا کنید. با توجّه به ویژگی‌هایی که در راجع به آن‌ها بحث شد. متخصص خود را انتخاب نماید و کاشت ایمپلنت را انجام دهید.

از آن جایی که کاشت ایمپلنت معمولاً هزینه‌ی بالایی برای بیمار دارد. بنابراین انتخاب یک پزشک مناسب می‌تواند؛ موفّقیّت در کاشت ایمپلنت را به شدّت افزایش می­دهد و هزینه‌های ناشی از دوباره کاری‌ها را کاهش دهد. یک متخصص ایمپلنت باتجربه را می‌توان با استفاده از سوابق، ابزار و تجهیزات، تحصیلات و… مشخص نمود.

 

دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر عضو سازمان رسمی نظام پزشکی کشور، عضو انجمن دندانپزشکان ایران، رتبه پنجم آزمون جامع دندانپزشکی کشور سال ۱۳۷۱، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Astra کشور سوئد، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Zimmer کشور آمریکا، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Horisons آمریکا و دارای تجربه ۲۵ سال درمان بالینی در ایران و خارج از کشور هستند. 🏥 آدرس مطب : سعادت آباد ، میدان کاج ، ابتدای خیابان بهزاد ، ساختمان ارس ، پلاک۴ ، طبقه۴ 📞 شماره تماس مطب : ۰۲۱۲۲۰۸۹۰۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *