بهترین متخصص ارتودنسی دندان

ایمپلنت تیتانیوم یا ایمپلنت زیرکونیا
ایمپلنت زیرکونیا بهتر است یا ایمپلنت تیتانیوم
جولای 13, 2021
آیا جرم‌گیری دندان درد دارد؟
آیا جرم‌گیری دندان درد دارد؟
جولای 15, 2021
نمایش همه
متخصص ارتودنسی دندان

جهت انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان بهتر ابتدای نگاهی به مخاطبین آن بیندازید. شما در ارتودنسی بیشتر با کودکان سر و کار دارید، یعنی به طور معمول یک متخصص ارتودنس مخاطبینی بین هفت تا هیجده سال دارد. گر چه بزرگسالان نیز ممکن است نیاز به ارتودنسی داشته باشند. اما غالب مراجعین متخصص ارتودنسی، کودکان هستند.


پس بهترین متخصص ارتودنسی باید بتواند با کودکان به خوبی ارتباط برقرار نموده و کودک کنجکاو و بازیگوش را در مدت زمانی که انجام ارتودنسی به طول می انجامد، مهار کند.


در این راستا با شرایط بهترین متخصص ارتودنسی که می توانید برای خود یا کودک تان انتخاب نمایید، آشنا می شوید.


مهم ترین ویژگی های یک متخصص ارتودنسی شایسته

 

ارتودنس، باید با رونشناسی کودکان آشنا باشد:

 

کودکان اغلب عجول، پر جنب و جوش و گاهی اوقات غیر قابل پیش بینی اند. اگر قصد انجام ارتودنسی برای کودکان خود دارید حتما به بزشکی مراجعه کنید که بتواند با کودکتان ارتباط گرفته و او را در حین انجام کار کنترل نماید و از سوی دیگر رفتار خوشونت آمیز با کودک جهت کنترل او در حین ارتودنسی که متاسفانه ممکن است توسط برخی پزشکان غیر حرفه ای صورت می گیرد، می تواند باعث ایجاد ترس یا فوبیا در کودک از دندان پزشکی شود.

سعی کنید دائما با کودک شوخی کنید و با او ارتباطی صمیمانه برقرار نماید تا کار بسیار راحت تر انجام شود. این موارد ساده می تواند تجربه خوشایندی برای کودک رقم بزند.

 

حتما از متخصصین با تجربه کمک بگیرید: 

 

تجربه در ارتودنسی و نحوه ی کار روی دندان کودکان و بیماران بزرگسان و هم چنین مهارت در انجام ارتودنسی بسیار مهم است. برای انجام ارتودنسی روی کودکان کم حوصله اغلب فرصت برای اشتباه یا دوباره کاری نیست و پزشک باید سریعا و در کوتاه ترین زمان ممکن کار خود را به اتمام برساند. این تبحر و مهارت فقط با تجربه به دست می آید. بنابراین سعی نماید، کودک خودتان برای انجام ارتودنسی نزد پزشکی که حداقل سه یا چهار سال تجربه در این زمینه دارد، ببرید.

متخصص ارتودنسی دندان در سعادت آباد


داشتن مراجعین فراوان:

 


قطعا وقتی در کاری بهترین باشید، افراد زیادی از شما استقبال می کنند. ارتودنسی دندان نیز از این قاعده مثتثنی نیست. یکی از ویژگی های یک متخصص ارتودنسی کارآزموده و مطمئن داشتن بیماران فراوان است. چرا که اگر بیماری به دندان پزشک مراجعه و از کیفیت کار، نحوه ی برخورد و تبحر دندانپزشک راضی باشد. قطعا او را به دیگر افراد نیز معرفی خواهد کرد. بنابراین معمولا دندانپزشکان شایسته و حرفه ای اکثرا مطب های شلوغ و مراجعین زیادی دارند. که در حقیقت توسط بیماران قبلی معرفی شده اند.


داشتن مراجعین از سایر دندان پزشکان:


عموما دندان پزشکانی که مراجعین دیگری از دندان پزشکان دیگر دارند، افراد خبره و ماهری هستند. چون قطع به یقین هیچ دندانپزشکی بیمار خود را به یک همکار نالایق یا کم تجربه ارجاع نمی دهد، زیرا وجهه و اعتبار خودش را به نوعی زیر سوال برده است. پس دندانپزشکانی که به طور مکرر مراجعینی از سایر همکاران خود دارند، دارای تبحر و مهارت کافی هستند.

 

متخصص ارتودنس خبره از کودک انتظار رفتار منطقی ندارد:

 

کودکان را نمی توان با بزرگسالان مقایسه نمود. یک متخصص زیرک ارتودنس باید آمادگی هر حرکت یا رفتار غیر منتظره از کودکان را داشته باشد و برای برخورد با آن آماده باشد. بهترین متخصصین ارتودنس در صورت بروز رفتارهای غافل گیرانه از کودک با حفظ خونسردی شرایط را مدیریت نموده و بدون دست پاچگی کار را به اتمام می رسانند.

در هنگام انتخاب متخصص ارتودنس خوب حتما به موارد زیر توجه نماید تا بتوانید بهترین خاطره را در ذهن خود یا کودکتان ثبت کنید. قطعا یافتن دندان پزشکی با این شرایط زیاد سخت نیست فقط مستلزم صرف کمی وقت و مشورت با دیگران است.

دندان خرگوشی


استفاده از تجهیزات مدرن و حرفه ای:

 به طور قطع دندانپزشک هر چه قدر هم حاذق و با تجربه باشد در صورت استفاده از مواد نامرغوب و ضعیف یا تجهیزات قدیمی و ناکارآمد نمی تواند کار حرفه ای و اصولی را به بیمار ارائه دهد. بنابراین متخصصان حرفه ای همواره در صدد بهبود تجهیزات و امکانات خود می باشند و در کنار افزایش تبحر و دقت، سعی می کنند از جدیدترین تکنولوژی های جهان بهره مند شوند.


مدرک معتبر از دانشگاه شناخته شده:

 

 

 


قطعا داشتن مدرک معتبر دانشگاهی می تواند در انتخاب یک متخصص ارتودنسی کارآمد و خبره بسیار موثر باشد. یک فرد متخصص باید از نظر مدارج علمی در سطوح بالایی قرار داشته باشد و کیفیت دانشگاه تحصیل و اساتید دانشگاهی به طور قطع در بهبود کار یک دندانپزشک و دید علمی او بسیار موثر خواهد بود. پس حتما به این موضوع دقت نماید که متخصص دندانپزشک از کدام دانشگاه موفق به اخذ مدرک تحصیلی شده است.


استفاده از مواد مصرفی و تجهیزات کار عالی:

 


یک دندان پزشک ماهر به این موضوع واقف است که استفاده از مواد جدید، به روز و با کیفیت در کار باعث بهبود عملکرد و هم چنین رضایت مشتریان می شود. بنابراین از مواد درجه یک و کمپانی های معتبر اقدام به خرید می نماید. پس توجه به کیفیت مواد و تجهیزات می تواند خبره بودن یک دندان پزشک را مشخص نماید.


اما یک متخصص ارتودنسی حرفه ای از نظر شخصیتی باید چگونه باشد؟

 

 

متخصص ارتودنس، باید خوش رو و خوش اخلاق باشد:

کودکان و البته بزرگسالان با افراد مهربان و خوش برخورد به خوبی ارتباط می گیرند. به مربیان مهد کودک توجه نماید همیشه لبخند به لب دارند. ارتودنس، نیز برای برخورد با مخاطبین خود باید چنین باشد، چهره ی خندان و مهربان باعث می شود کودک بیش ترین همکاری را با ارتودنس داشته باشد.

تفاوت ارتودنسی ثابت و متحرک


وضعیت ظاهری مرتب و توجه به نظافت شخصی:


یک متخصص حرفه ای، حتما بایستی به ظاهر خود توجه نموده و نظافت شخصی را رعایت نماید و از آن جایی که دندان پزشکی شغلی است که با سلامت بیمار ارتباط مستقیم دارد. رعایت بهداشت شخصی برای یک دندان پزشک بسیار مهم است و یک دندان پزشک ماهر حتما به این موضوع توجه ویژه ای دارد.


اعتماد به نفس بالا و خودباوری:


قطعا داشتن اعتماد به نفس و اطمینان کافی از صحت عملکرد در یک دندان پزشک ماهر به وضوح دیده می شود. چنان چه دندان پزشکی فاقد تبحر کافی باشد، نمی تواند در شرایط حساس مدیریت مناسب را انجام دهد و به تبع آن فاقد اعتماد به نفس کافی است. پس حتما در انتخاب دندان پزشک حاذق به این مورد توجه نمایید.


چطور باید یک متخصص حرفه ای در زمینه ی ارتودنسی دندان پیدا کنم؟


قطعا یک متخصص حاذق می تواند تجربه ی شیرین تری برای ارتودنسی دندان ها را برای شما رقم بزند. برای انتخاب یک متخصص، حتما به نکات زیر توجه نمایید.


• میزان اعتبار و اقبال دندان پزشک در زمینه ی کاری خود
• توجه به نظر بیماران گذشته دندان پزشک و میزان رضایت آن ها از کیفیت کار و نحوه ی برخورد و عملکرد دندان پزشک حین کار
• تجربه کاری و تعداد ارتودنسی موفق انجام شده توسط دندان پزشک
• نحوه ی برخورد و ارتباط مناسب دندان پزشک با بیمار و اطلاع رسانی صحیح به بیمار در حین انجام کار
• مناسب بودن قیمت و کیفیت کار ارتودنسی
• استفاده از تجهیزات به روز و مواد با کیفیت در ارتودنسی دندان
• محیط تمیز و مناسب و اهمیت به بهداشت محیط کار
• داشتن تیم حرفه ای و منظم در مطب و کلینک محل کار دندانپزشک
• ضمانت انجام کار و احساس مسئولیت دندان پزشک بعد از ارتودنسی دندان ها
• میزان مهارت دندان پزشک در انجام عمل های پیچیده و شرایط خاص
• اختصاص وقت کافی به بیمار و شنیدن مشکلات و دغدغه های بیمار در طی مراحل درمان

سن مناسب ارتودنسی دندان


آیا انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان مستلزم هزینه ی بیشتر است؟


در پاسخ به این سوال باید بگویم اگر شما نزد یک متخصص حرفه ای اقدام به ارتودنسی دندان نمایید. اگر چه ممکن است ظاهرا هزینه ای بیشتر را بپردازید. اما در نهایت این هزینه در زیبایی دندان ها و مرتبی شدن آن ها برای شما جبران خواهد شد و احتمالا شما دیگر مجبور نیستید در آینده ی نزدیک مجددا به دندان پزشک مراجعه کنید.

 

خلاصه مطلب

پزشک ارتودنس باید بیش از هر چیز مهارت ارتباط با کودکان را بیاموزد چرا که اکثر بیماران در این شاخه کودکان و نوجوانان هستند. داشتن مهارت بالا در کار و تجربه ی کاری چندین ساله از شاخصه های یک متخصص ارتودنس درجه یک است.

 

دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر
دکتر موفق فولادگر عضو سازمان رسمی نظام پزشکی کشور، عضو انجمن دندانپزشکان ایران، رتبه پنجم آزمون جامع دندانپزشکی کشور سال ۱۳۷۱، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Astra کشور سوئد، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Zimmer کشور آمریکا، دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت Horisons آمریکا و دارای تجربه ۲۵ سال درمان بالینی در ایران و خارج از کشور هستند. 🏥 آدرس مطب : سعادت آباد ، میدان کاج ، ابتدای خیابان بهزاد ، ساختمان ارس ، پلاک۴ ، طبقه۴ 📞 شماره تماس مطب : ۰۲۱۲۲۰۸۹۰۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *